Kombi Nedir?

Kombiler, bireysel kullanıma yönelik sistemlere üyedirler. Kat kalorifer kazanlarında olduğu gibi depolanmış bir su kütlesinin ısıtılmasından farklı olarak kombiler şofbenlerdeki gibi bir boru demetinden akan suyun ısıtılması prensibine dayanmakta olup, çok az yer kaplarlar. Sıcak su temini cihaz içindeki boyler veya ani su ısıtıcısı ile sağlanır. Pilot alevli ve elektronik ateşlemeli tipleri vardır. Kombi cihazına yanma havasının temini ile baca gazlarının dışarıya atılış şekillerine göre sınıflandırmak mümkündür. Buna göre;

Hermetik Tip Kombiler
Açık yanma odası bulunmayan kombiler. Hermetik tabir ettiğimiz cihazlar olup bacaya ihtiyaç göstermezler. Yanma odaları kapalı hücre biçiminde olup, doğalgaz için gerekli olan yanma havasını bir fan yardımı ile dışarıdan alırken, yanma sonucu oluşan atık gazları aynı şekilde dış ortama vermektedir. Hermetik cihazlar bir hava akım borusu ile dış ortama bağlanmak zorundadır.

Bacalı Tip Kombiler
Yanma odası bulundukları ortama açık olan ve bulunduğu ortamın havasını kullanan baca bağlantısı bulunan cihazlar bacalı kombi olarak adlandırılırlar. Mutlaka çekişi iyi bir bacaya bağlanmalı ve bulunduğu ortam havalandırılmalıdır. Banyolar ve hacmi 8m3’ten az olan yerlere konması uygun değildir.

Vaillant Kombilerin Genel Özellikleri

Sadece Almanya’daki fabrikalarımızda üretilen Vaillant cihazlarının malzeme ve imalat kalitesi yüksektir. Vaillant, sürekli tüketicisi ve çevresi için yeni teknolojilerle kullanımı kolay ve çevreyi koruyan cihazlar piyasaya sunmaktadır.
Cihazlarımız, uzun ömürleri ve düşük yakıt tüketimleriyle piyasadaki diğer ürünlerin önüne kısa sürede geçmeyi başarmıştır.

Vaillant cihazlarında otomatik kontrol sistemleri kullanılarak enerji tasarrufu sürekli hale getirilmiştir. Ayrıca Vaillant termostatik radyatör vanaları, dış hava sensörlü tasarruf paneli ve oda termostatları üretip, kullanımını teşvik etmektedir.

Çok verimli çalışmalarına rağmen çok düşük emisyon değerlerine sahip olan Vaillant cihazları, Avrupa standartlarının bile çok üzerindeki kalitesi ve güvenilir servis ağı ile birleştiğinde eşsiz bir seçim olmaktadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

top